МОЗ України подав законопроект щодо вакцинації певних професійних категорій в обов’язковому порядку
Раніше в національних ЗМІ вже з’являлися повідомлення про наказ МОЗ України, що готується. В даний час на сайті департаменту охорони здоров’я країни з’явився оновлений текст «Про затвердження Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням». Законопроект про вакцинацію певних професійних категорій обов’язково зазнав деяких змін. Про них і йтиметься нижче у статті.
Основних відмінностей, які містить закон про обов’язкове щеплення для деяких груп службовців, всього два:
- По-перше, збільшився список професій, представники яких мають вакцинуватися проти Covid-19 (коронавірус) в умовах світової пандемії. До переліку приєдналися службовці закладів післядипломної освіти, установ спеціалізованої та вищої освіти, наукових організацій. З’явився коментар, що протиковидне щеплення зобов’язані зробити представники науки, викладачі та педагоги всіх вузів незалежно від того, який тип у освітньої установи чи закладу, а також від того, якою є його форма власності — тобто вона належить приватній особі, корпорації чи державі.
- По-друге, щодо всього професійного списку з’явилася примітка: «вакцинація є обов’язковою у тій ситуації, коли відсутнє беззаперечне протипоказання до здійснення протикоподібної вакцинації працівника наукової сфери або об’єкта освітнього призначення з профілактичною метою». Безперечно, ця поправка надсилає до статті 12 українського законодавства, в якій йдеться про захист громадян країни від недуг інфекційного патогенезу. У ній йдеться про те, що профілактична вакцинація здійснюється виключно після ретельного огляду медиками. Таким чином відповідно до «літери закону» особи щеплюються лише у разі відсутності у них охорони здоров’я протипоказань певного зразка.
Часткова зайнятість та віддалена робота
Нагадаємо у зв’язку з цим про проект закону № 5161, що готується, положення якого регулюють нестандартні форми працевлаштування, а саме тривалість робочого часу без певної фіксації. В даний час українські фрілансери зацікавлені в тому, щоб трудовий день був нефіксованим, оскільки виконання різних завдань передбачає плаваючий графік, що залежить від зростаючої багатозадачності та паралельного виконання кількох замовлень.
Віддалений бухоблік: наша гордість — Ваша шана!
Зрозуміло, видалені види трудової діяльності, які використовують сучасні технології, по-перше, світову мережу інтернет, вимагають відповідних змін поточного законодавства, що нормують відносини працівників та роботодавців.
Тому ми спостерігаємо прагнення уряду в особі Кабінету Міністрів України узаконити нововведення, які здатні покращити актуальні умови на ринку праці країни.
Бюро «Фінанси без кордонів», зокрема, робить доступними на віддаленні від клієнтського офісу бухгалтерські послуги високої кваліфікації, які ми надаємо відповідно до законодавчих нормативів, але, в першу чергу, відповідно до побажань замовника та вимог, продиктованих зараз фінансової ситуацією на підприємстві чи виробничому об’єднанні.
У пріоритеті для нас інтереси тієї компанії, бухоблік та аудит якої ми здійснюємо на сьогодні. Успіх Вашого підприємства та Ваша задоволеність поточною ситуацією з фінансовою звітністю, податками та кадровими питаннями є для нас головним критерієм професійної діяльності. Наші спеціалісти, які досягли високого рівня кваліфікації кожен у своєму напрямку монетарних рухів ФОП, ФОП, ТОВ, ПП та інших форм ведення приватного бізнесу, готові вникнути у всі фінансові нюанси та привести документальне оформлення Вашої підприємницької діяльності у повний порядок. Для нас це питання честі, і чергова нагода підтвердити респектабельність компанії.
Які послуги, доступні в рамках віддаленого сервісу, надає Fin Unlim?
Природно те, що перелік опцій, що надаються в ході фінансової оптимізації фірми або стартової допомоги Вашому проекту, підрозділяється за двома основними параметрами.
Це сервісні пакети для фізосіб і, відповідно, для юридичних осіб:
Бухгалтерські послуги для ФОП
- реєстрація;
- податковий облік;
- складання різноманітних звітів;
- нарахування заробітної плати;
- ведення кадрової бази;
- оптимізація кадрової системи;
- перевірка та правильне оформлення первинних документів;
- моніторинг поточних законів у сфері фінансів та трудових взаємин.
Ведення бухобліку для юридичних осіб підприємницької діяльності
- правильне формування регістрів бухобліку;
- оформлення відомості із заробітної плати працівникам та нарахування зарплат;
- розрахунок сум бюджетного оподаткування;
- здача звітності до податкової служби та соціальних інстанцій — до фонду соціального страхування та до Пенсійного фонду;
- аудит «первинки», скрупульозна перевірка контрактів та комерційних угод.
Окремо відзначимо доступ у «віртуальному» форматі такої опції, як віддалений консалтинг у виконанні економіста, бухгалтера та юриста. З їх допомогою Вам буде надано підтримку від імені бюро Fin Unlim тоді, коли в цьому назріла крайня необхідність.
Віддалена підтримка – це не тільки телефонні консультації наших кваліфікованих співробітників, але й активне використання електронної пошти (md111@ukr.net) та всіх доступних месенджерів.
Звертайтесь до нас сесійно та на постійній основі — Ви позитивно оціните кваліфікацію наших спеціалістів та прагнення оптимізувати Вашу бухгалтерію та звітність найсучаснішими інструментами, що знайшли застосування в обліку господарської діяльності будь-якого сегменту національної економіки.