Розрахунок суми податків, що підлягає сплаті до бюджету
Кожен українець відраховує певну суму свого доходу державі як податок. Це нормальна практика, яка вітається практично у всіх країнах. Але якщо середньостатистичний житель нашої країни не веде звітність про свої витрати в магазині або на обслуговування, то керівний склад, представники підприємництва, фізичні та юридичні особи постійно ведуть бухоблік. У цій документації відбиваються як фінансові, а й усі господарські операції, які реалізуються фірмою. На паперах безперервно та правдиво викладаються всі факти, щоб підприємство було «чисто» перед законом і податковою службою. Розрахунок суми податків, що підлягає сплаті до бюджету, своєю чергою — трудомісткий процес, що вимагає не лише певних знань, а й максимальної уважності, щоб дати можливість формування повної інформації щодо порядку обліку з метою оподаткування. Звідси випливає, що найкраще довірити цей захід профільним фахівцям Fin Unlim.
Податковий облік
Підприємці часто запитують: у чому відмінність бухгалтерського та податкового обліку?
Насправді різниця очевидна:
- перший — систематизація інформації про фінансові та господарські операції всередині компанії: тобто вони важливі для власника;
- другий — збирання та ведення даних щодо нарахування податків: тобто, головна мета — контроль з боку органів влади.
Обидва випадки припускають достовірність та грамотність обліку, незважаючи на відмінність цілей. Так, відомості у цих звітах мають не лише відповідати дійсності, а й відповідати один одному — інакше такі факти спричиняють підвищення податкового навантаження. Щоб уникнути переплат, слід запроваджувати ефективні методи ведення звітності, а це завдання, з яким справляться лише експерти.
Цілі НУ:
- Формування достовірних відомостей про суму доходів та витрат платника податків, що визначають розмір податку.
- Надання цих матеріалів внутрішнім (керівний склад підприємства) та зовнішнім (податкові органи) структурам для ознайомлення з метою контролю.
- Оптимізація податків та зниження ризиків.
Податковий облік включає лише етап узагальнення даних – їх збирання та реєстрація здійснюється в системі бухобліку. Головне завдання НУ — визначення суми платежу до бюджету, зокрема, фіксується заборгованість.
Якщо підприємець прагне дізнатися більше про відмінності та методи ведення, рекомендуємо звернутися до «Fin Unlim». Ми надаємо не лише гарантовано якісні бухгалтерські послуги, а й займаємося консалтингом, щоб допомагати бізнесменам ставати фінансово грамотними.
Форма зворотнього зв'язку
Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!
Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.
Порядок податкового бухобліку
Ознайомившись із завданнями, розглянемо основні податки, що сплачуються підприємцями, які оперують великою кількістю господарських операцій. Тобто порядок визначення суми податку включає не лише складання податкової декларації, а й детальний облік усіх маніпуляцій.
Такі податки мають особливі ознаки відображення роботи всіх внутрішніх виробничих процесів та власну оцінку активів – до них відносять:
- єдиний податок, що стягується з суб’єктів підприємницької діяльності (юридична особа, ФОП);
- податок на прибуток;
- ПДВ.
Існують методи оподаткування, що визначають організацію як певного платника податків: тобто визначають якими саме будуть перерахування податку до бюджету. Відштовхуючись від цієї схеми, ведеться податковий облік.
На сьогоднішній день цих видів є п’ять:
- податок на прибуток + ПДВ;
- податок на прибуток без ПДВ;
- єдиний податок + ПДВ;
- єдиний податок без ПДВ;
- “не платник”.
Порядок обчислення та сплати податку
Якщо говорити простими словами, то ПДВ — це фіскальна надбавка, яку оплачує покупець і є доданою до ціни товару чи послуги. А ось підприємець веде облік цього податку та зобов’язується виплачувати його до бюджету держави. Відповідно до законодавства, об’єкт оподаткування — це різні угоди, наприклад, щодо продажу продукції на митній території, ввезення та вивезення товарів за межі цієї території.
Ставки ПДВ: нуль, сім та двадцять відсотків від вартості товару. Розрахунок суми ПДВ здійснюється представником бізнесу, виходячи з груп продукції або обслуговування, які він реалізує. Так, за стандартом сплачують максимум сім відсотків — при постачанні медичних та фармакологічних препаратів, нуль — для забезпечення вантажів, що експортуються, за допомогою морських, повітряних і військових транспортних засобів.
Заробітна плата, дивіденди, страхове обслуговування, товари, митна вартість яких не перевищує 150 євро, не оподатковуються ПДВ. Докладніше кожен із випадків закріплений у Податковому Кодексі України. Відповідно до цього документа, кожен суб’єкт підприємницької діяльності обов’язково має зареєструватися платником ПДВ, якщо його річний дохід перевищив один мільйон гривень.
З цього моменту до обов’язків підприємця входить виділення вартості товару та оформлення операцій у певній формі під назвою податкова накладна. У такому разі досить складно обійтися без сертифікованого бухгалтера, який здатний вести облік, оскільки існує низка нюансів. Для того, щоб розуміти, яку суму необхідно заплатити, слід враховувати два фактори:
- Податкове зобов’язання – іншими словами: «вихідний ПДВ», тобто загальна сума податку.
- Податковий кредит – “вхідний”: загальна сума ПДВ, що входить до складу вартості придбаних товарів.
Різниця між зазначеними величинами — сума ПДВ: тобто ті фінансові кошти, які має сплатити платник податку, якщо перше значення вище за друге (зобов’язання вище за кредит). Якщо ж навпаки, то підприємцю гарантовано бюджетне відшкодування.
Довірте процес обліку професіоналам Fin Unlim
Досвідчені експерти беруть він формування податкового зобов’язання, податкового кредиту, складання та коригування накладних. Наприкінці місяця все це декларується та подається до податкової служби.
Вони точно знають, що таке електронне індексування ПДВ і чітко впишуться у звітний період для платників ПДВ, щоб не виникало скрутних ситуацій.
З професійним підходом до справи неважко виявити те, які підприємцю доступні пільги з податку, а також мінімізувати ризик штрафних санкцій. З компанією «Фінанси без кордонів» Ваш бізнес процвітатиме і приноситиме ще більший прибуток.