расчет зарплаты, начисление ЗП, военный сбор, налог на доход физических лиц, Fin Unlim, Финансы без границ, компенсация, депонирование, социальные выплаты, разделение ЗП, взнос

Фактичний кожен українець по досягненню повноліття та після здобуття освіти влаштовується на певне місце роботи з метою заробітку матеріальних засобів для життя. При цьому він стикається з різними труднощами — браком досвіду, небажанням керівництва офіційно оформлювати своїх співробітників, відсутністю комфортних умов праці. «Новобранців» не приваблюють особливо державні структури з їхньою зарплатною «мінімалкою», тому громадяни прагнуть не лише знайти гарне місце роботи у приватних підприємців, а й замислюються про можливість самостійної побудови бізнесу. Проте важливо розуміти, що розрахунок зарплати та її нарахування – це відповідальні заходи, які є важливою частиною бухгалтерського обліку.

Нарахування заробітної плати має низку нюансів, які необхідно знати не лише представникам підприємництва, тобто керівникам, а й бажано їх підлеглим штатним співробітникам. Фахівці компанії «Fin Unlim» – справжні експерти в галузі бухобліку: чудово впораються з таким завданням, як облік зарплати, а також допоможуть керівнику підприємства оптимізувати процеси таким чином, щоб знизити витрати на обов’язкові відрахування до бюджету та мінімізувати ризики штрафних санкцій, що вводяться з боку. контролюючих органів.

Які бувають виплати працівникам?

Відповідно до ЗУ «Про оплату праці», Інструкції зі статистики заробітної плати та деяких положень Державної служби статистики України не всі виплати підпадають під поняття заробітної плати. Відповідно до цієї законодавчої бази є основні три частини зарплати:

  • Основна — виплата за працю, яка регулюється встановленими нормами праці: тобто винагорода за фактичну кількість відпрацьованих годин. Визначається у вигляді окладів та відрядних розцінок. У переважній кількості організацій — лише оклад плюс оплата відрядження.
  • Додаткова — оплата праці більш ніж встановлена ​​норма. Найчастіше це премія та заохочення за трудові успіхи, креативність, винахідливість.
  • Інші заохочувальні виплати їх ще можна назвати підсумковими. Не передбачені законодавством та найчастіше відсутні. На деяких підприємствах це матеріальна допомога, річний бонус (13-та зарплата) чи вітальна премія до ювілею.

Форма зворотнього зв'язку

Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!

Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.

    Поділ зарплати необхідний для ведення статистичної звітності, при заповненні розрахунково-платіжної відомості (також для органів державної статистики) тощо — тобто є обов’язковим під час обліку та складання документації: особливо тієї, яка подається до державних установ фінансового контролю.

    В обов’язковому порядку слід фіксувати ті матеріальні надбавки, які фактично не включені до складу з/п.

    Сюди входять інші доходи працівників, а саме:

    • допомоги, що виплачуються за рахунок коштів держави (соціальна страховка) – вихідна допомога після ліквідації трудового договору, декретні
    • виплати, лікарняний за рахунок Фонду соціального страхування, матеріальна допомога на поховання;
    • лікарняні за рахунок підприємства (перші п’ять днів тимчасової непрацездатності);
    • акціонерний прибуток – дивіденди, відсотки, виплати по паях;
    • компенсація фінансових витрат за відрядження;
    • одноразова матдопомога на вирішення соціально-побутових питань;
    • внески підприємства – наприклад, єдиний соціальний внесок.

    Зазначимо, що ЄСВ нараховується лише у разі декретних та лікарняних виплат. Від цього внеску залежить поділ на «заробітну плату» і на «не з/п» по паперах.

    Строки виплати з/п

    Підприємець також має укладатися у визначені терміни. Відповідно до законодавства, виплата має відбуватися з 1 по 7 число наступного місяця.

    Тобто конкретної дати немає, але вона має бути закріплена у колективному договорі та погоджена з профкомом чи представниками трудового колективу.

    Слід розуміти, що таке мінімальна ЗП: це рівень оплати праці, який гарантовано надається державою виходячи з показника прожиткового мінімуму.

    Підкреслимо, що навіть із «мінімалки» утримуються податки:

    • військове збирання;
    • податок на доходи фізичних осіб (ПДФО);
    • нараховується єдиний соціальний внесок.

    Залишилися питання? Зв'яжіться з нами

    Як нараховується зарплата? Табель обліку робочого часу, де зафіксовано посадові оклади та норми колективного договору, дозволяє нараховувати зарплатню. Розрахунок доходу та утримань із заробітку кожного працівника здійснюється за відомістю нарахування зарплати. Тут штатний бухгалтер може користуватися допоміжними таблицями, але табель – обов’язковий документ, в якому є інформація про кількість відпрацьованого часу, відпускних днів, лікарняних, відрядження.

    Платіжна відомість є папером, що засвідчує нарахування заробітної плати, різні утримання та податки з неї. Співробітник отримує на руки «чистий» заробіток та розрахунковий лист, де містяться всі дані про виплату.

    В обов’язковому порядку реалізується бухгалтерське проведення — запис про проведені господарські операції у паперовому чи цифровому форматі (електронний реєстр).

    Чому рекомендується довірити ведення бухгалтерського обліку фахівцям компанії Fin Unlim?

    Співпрацюючи з компанією “Фінанси без кордонів”, підприємець отримує якісні бухгалтерські послуги за демократичною ціною. Зазначимо, що у нашому штаті лише висококваліфіковані співробітники з належним рівнем освіти та досвідом. Вони не лише своєчасно та якісно складуть та подадуть документацію, а й мінімізують ризик штрафів, що загрожують з боку податкової служби.

    Важливим аспектом діяльності є індивідуальний підхід до кожного клієнта. Професіонали ретельно вивчають ситуацію, оцінюють її і приступають до оптимізації процесів. На виході виходить чудова система, яка безперебійно прослужить багато років.

    Перестаньте побоюватися наглядових структур, почніть заробляти законним чином більше разом із Fin Unlim. Ми – це якісний бухгалтерський, фінансовий та податковий облік, консалтинг, аутсорсинг бухгалтерії за найнижчою ціною на українському ринку.