Україна прагне вивести малий бізнес із «тіні» — УСН стане ще простіше?

Згідно з експертною статистикою, на сьогодні близько 10% активних в економічному аспекті та працездатних українців зайняті у підприємницькому секторі, який у розмовній мові називають «тіньова» чи «сіра» зона. Однак Україна прагне вивести малий бізнес із «тіні», і УСН (спрощена система оподаткування), у тому числі, стане ще простішою. Адже експерти вважають, що державний бюджет втрачає у зв’язку з притаманним цій сфері капіталообігом чималу цифру — від 10 до 20 мільярдів гривень. Ситуацію необхідно терміново змінювати, вважають у кабінеті міністрів та економічному департаменті уряду.

Національна рада з відновлення України незабаром підтвердить План відновлення України

Очікується, що План відновлення України незабаром буде завершено. Остаточний документ, над яким працює команда національної ради, включатиме тисячі пунктів із актуальними завданнями, здатними допомогти економіці України. Передбачається, що комплексні економічні заходи:

  • допоможуть економічному стану всієї держави;
  • сприятимуть здійсненню приватної підприємницької діяльності;
  • пом’якшать та скоротять участь державних структур у процесі ведення приватного бізнесу.

Передбачається, що План відновлення України містить великий розділ, присвячений подальшому розвитку спрощеної системи оподаткування, завдяки якій старт малого бізнесу стане набагато простіше, що дозволить дрібним підприємцям вийти з «тіні», створити масу нових місць для працевлаштування наших співгромадян, легалізувати існуючий на даний момент ринок трудових вакансій. Крім цього, Fin Unlim розраховує, що бухоблік і подача податків також протікатимуть за спрощеною схемою.

Ринок праці в Україні до того, як розпочалося повномасштабне вторгнення Росії

Згідно з підрахунками служби статистики, без трудового контракту чи офіційного оформлення підприємницької діяльності (ФОП) в Україні працювало від 3 до 4 мільйонів громадян. У зв’язку з таким станом речей щорічно держбюджет недораховувався та недоотримував від 120 до 150 мільярдів одиниць національних грошових знаків. За даними, актуальними для червня 2020-го року, за трудовою книжкою або роздрукованим та підписаним сторонами трудовим договором в Україні працювало 63,7% працездатного населення. Враховується, що ці працівники отримували лише офіційну заробітну плату. Інші відсотки трудового населення країни визнавали отримання частини та повної заробітної плати неофіційно. Поряд із цим зазначається, що за підрахунками, які провів Інститут економіки та прогнозування НАН, понад 25% працездатного населення України віком від 17 до 65 років (на початок поточного року — це 16,7 мільйона осіб) отримували частину заробітної плати «у конверті або повністю мали «тіньовий» дохід. Частка «сірого» обороту може бути набагато більшою за рахунок підприємницької діяльності, яка ніяк не декларувалася. Така точка зору дозволяє стверджувати, що від 7% до 10% трудівників продовжують залишатися в «тіні», а фінансові втрати становлять для державної скарбниці від 10 до 20 мільярдів гривень, які минають бюджет і розчиняються в «сірій» економічній зоні.

Український ринок праці під час війни та бойових дій на сході та півдні країни

На думку фахівців, ситуація з «тіньовою» ринковою орієнтуванням лише погіршилася. Так, понад 6,6 мільйона українців, які мають статус переміщених осіб з окупованих територій, зараз або працюють без оформлення трудових відносин і періодично, або не працюють взагалі. Близько 1 мільйона співгромадян, що працювали, роботу втратили. Висновок української економіки, що ще більше постраждала від війни, з «тіньових тінет» вимагає виключно комплексних заходів. Компромісним інструментом у цьому напрямі є спрощена система оподаткування та звітності безпосередньо для малих форм бізнесу. Небезпідставно вважається, що ССП повною мірою довела свою результативність. Нагадаємо, що спроба скасування УНС тодішнім кабінетом міністрів призвела у 2010-му році до досить «плачевних» наслідків. Тоді близько 2,2 мільйона офіційних робочих місць у секторі малого підприємництва пішли у «тіньовий» сегмент. Наразі очікується, що Національна рада внесе в рамках створення Плану відновлення України додаткові механізми, що спрощують легітимізацію малого бізнесу, який, як і раніше, наразі обмине правове фінансове поле.

Залишилися питання? Зв'яжіться з нами

У чому загальна ефективність бізнесу?

Не викликає сумнівів, що український соціум дуже зацікавлений у створенні адекватних умов для виходу малих форм підприємництва та всіх зайнятих у ньому працівників у правове поле. Крім доходу підприємцям та співробітникам, діяльність такого роду створює низку позитивних факторів, які благотворно впливають на «самопочуття» національної економіки:

  • Робочі місця виникають без участі державних органів та за невеликі матеріальні витрати.
  • Малий бізнес вважається ефективним інструментом боротьби з малозабезпеченістю населення.
  • Підприємництво здатне стати імпульсом для реалізації творчого потенціалу нації під час постіндустріального розвитку науково-технічної та економічної загальносвітової парадигми.
  • Соціальний добробут України збільшуватиметься на тлі державної підтримки висококонкурентним секторам економіки з високим показником монетарної рентабельності.
  • Комфортизація споживчого сегменту у сфері громадського харчування, роздрібної торгівлі та туристичного обслуговування.

Підкреслимо, що на пострадянському просторі заохочення та субсидування малого підприємництва з боку держави несе в собі виховну та творчу функцію, оскільки формує споживчу та підприємницьку культуру, а не лише подається у вигляді цифр, що відображають завжди актуальні відрахування до національного бюджету.

УСН для України — це усвідомлене вирішення багатьох економічних проблем

Система УСП створює для багатьох українських громадян сприятливі умови для самозайнятості, яку важко недооцінювати в сучасних реаліях державної економіки. Впровадження нових удосконалень, які передбачає План відновлення України, дасть можливість багатьом громадянам із самозайнятих підприємців легалізуватися на офіційній основі. Очікується, що рівень тиску податкових органів на самозайнятих осіб буде помітно обмежений. Це дозволить залучити малий бізнес легітимними умовами, що виведе багато «тіньових» підприємств у правове поле на добровільних та зацікавлених засадах. Вже зараз багато наукових і державних діячів розраховують на швидкі поліпшення існуючих умов УСН та подальшого їх пом’якшення, які знайдуть своє відображення в документах Плану відновлення України. Багато хто вважає, що очікувані податкові послаблення та спрощення інститутів, які реєструють українських підприємців, почнуть реалізовуватися вже 2022-го року.

Відгуки клієнтів

alt
Всеволод, веб-розробка «Cyborg Studio»
За весь час, що наша студія WEB-розробки, просування (SMM, у тому числі) та реновації сайтів співпрацює з Fin Unlim, ми жодного разу не засумнівалися в правильності вибору. Звернувшись до аутсорсингу бухгалтерських послуг у їхній особі, ми лише придбали. На сьогодні чітко розроблено договірну, контрактну основу базових шаблонів, що безпосередньо належать до напряму нашої діяльності. Консультації бухгалтера були доступні у будь-який час, хоча найчастіше ми «смикали» їхніх фахівців із рутинних приводів. Досить часто «Cyborg Studio» потребувала однозначних відповідей, які були потрібні нам у найстисліші терміни. Ми нерідко отримували рекомендації компетентних співробітників бюро «Фінанси без кордонів» у складних для компанії ситуаціях — їхні розумні та своєчасні поради завжди допомагали. Серйозне, безпомилкове ставлення до бухобліку, ведення кадрового обліку, виплат та звітності дозволило студії направити всю свою енергію та людські ресурси у розвиток підприємства, на підтримку гідного реноме у тому непростому сегменті національної економії, який ми з честю представляємо. Українська IT-індустрія збільшує обороти. Щоб перебувати на лідируючих позиціях, необхідна впевненість на всіх «фронтах» — у своїй бухгалтерії теж. Ми з цього приводу спокійні, тому що Fin Unlim — це те, що потрібно.
alt
Марина, будинок літніх людей «Вілла Добра»
У нас відносно невелике підприємство, яке дозволяє не використовувати постійний бухгалтерський штат, але користуватися бухгалтерами, що приходять на манер погодинної доглядальниці або медсестри теж не варіант. Однак, згодом деяка напруга стали створювати тяганини у вигляді недоступності консультації бухгалтера по телефону і затягнутість процесів, пов'язаних з випискою безпосередньо необхідних довідок. Коли на нашому горизонті з'явилися «Фінанси без кордонів» та адекватні бухгалтерські послуги, то утворився доступ дзвінка до робочого та навіть у неурочний час з важливої ​​для нашого пансіонату причини. Договір з Fin Unlim на аутсорсинг бухгалтерії забезпечив неминучу підтримку. Ми навіть дещо змінили стиль своєї роботи. Ми налагодили комунікацію з віддаленими бухгалтерами в електронному вигляді — робимо заявки на підготовку того чи іншого пакету документації, а нам приходять готові документи, які залишилося тільки роздрукувати, підписати зацікавленим сторонам і потім долучити до поточного кейсу. Нині все стало дуже зручним у цьому плані, тим більше, що ми ростемо і нещодавно отримали схвалення нашої гідної діяльності від комісії секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наразі ми перестали хвилюватися з податкових питань, щодо подання звітності до Фонду соціального страхування України, соціального захисту населення та допомоги інвалідам, до Пенсійного фонду та інших інстанцій. Дуже радісно, ​​коли кожен кваліфіковано виконує свою роботу.
alt
Анатолій, клінінгова компанія «Clean Time»
Напевно, не вистачить однієї сторінки, щоб докладно описати наскільки професійно «Фінанси без кордонів» поставилися до наших проблем. Це якщо детально за пунктами, а так, якщо коротко і загалом у двох словах, то дуже допомагають і спасибі їм. Начебто питання тільки щодо бухгалтерії, а за підсумками виходить повноцінний аудит. Окрім жартів. Їхній віддалений сервіс зручний невимовно. У них взаємозамінні співробітники, які страхують один одного за потребою. Це не те, що бухгалтер у штаті, у якого діти, літні родичі, лікарняні та відпустки. Тут процес нон-стоп. І нам тепер не потрібно бути в офісі у певний час для вирішення якихось моментів. Все вирішується у месенджері або по телефону. Правда, вони вимогливі і прямо вчеплюються в тебе, всю інформацію витрушують, але це все на користь справи. Намагаються всі технічні новинки використовуватиме обміну папірцями та обробки первинної документації. Завжди стежать що та як у законодавстві, всі зміни, все що є новенького в Україні з бухгалтерії беруть до уваги. Завжди можу виїхати у відрядження чи на відпочинок сім'єю та впевнений, що тили прикриті. Довіряю їм цілком як надійним партнерам. Дякуємо їм всією нашою фірмою за сумлінне ставлення до замовників та захопленість у роботі.
alt
Сніжана, автомобільна СТО «Болт»
У якій сфері підприємство не реалізовувало свою діяльність, кваліфіковані бухгалтерські послуги є найважливішою стороною легітимного ведення успішного бізнесу. На момент знайомства з компанією Fin Unlim у нас не було на прикметі кандидатури професійного, грамотного спеціаліста, тому Фінанси без кордонів - це Бухгалтер з великої літери, який взяв найдіяльнішу участь у переході СТО Болт на наступний комерційний рівень. Ми раді, що зупинили свій вибір саме на цьому бюро, в якому в поті чола працюють уважні і пунктуальні співробітники, адже такий вдалий крок дозволив нам розвиватися, займатися нарощуванням клієнтської бази в умовах жорсткої конкуренції, повністю спрямовуючи свої сили на максимально відповідальне обслуговування. автотранспорту та надання якісного сервісу у сфері придбання та ремонту автомобілів. З нашою бухгалтерією тепер усе гаразд — звіти до податкової служби подаються вчасно, а інша документація ведеться скрупульозно та планомірно. Те саме стосується і звітності за статистикою і до національних фондів. Персонал бухгалтерів на аудиті дуже ввічливий — завжди спокійні та готові вислухати, допомогти порадою. Приємно з ними працювати, ось що я можу від душі сказати. Якщо виникне потреба в бухгалтерському аутсорсингу або в поточній перевірці договорів, то звертайтеся до Fin Unlim сміливо — однозначно допоможуть і задоволенням. По-справжньому люблять свою справу та дозволяють це робити іншим.