Податкова амністія: що це та які доходи, активи, майно доступно амністувати?

Згідно з найпоширенішою і усталеною думкою експертів, податкова амністія є декларуванням майна, активів і доходів саме на добровільній, а не на примусовій основі. Передбачається, що ця державна ініціатива, яка стартувала з першого вересня поточного року і завершується рівно через дванадцять місяців цього ж дня (1 вересня, але вже 2022 року), не є спробою уряду вивести з «тіні» великі суми грошей, а робить акцент на громадянській та економічній усвідомленості цього заходу.

Деякі фахівці цілком закономірно вважають, що добра воля у цьому аспекті грає чільну роль — від особистого бажання залежить участь чи неучасть у цій фінансовій програмі. Спеціальне та одноразове декларування на основі доброї волі громадян України тих матеріальних цінностей, які (майно та активи) своєчасно не пройшли цю процедуру в узаконених рамках національної системи оподаткування – заклик, що міститься у чинному законодавстві.

Йдеться про ті капітали, нерухомість, предмети розкоші та антиквар, що отримані в рахунок доходів, що підлягають сплаті податків, однак за ними не було здійснено належних зборів або виконано, але не в повному обсязі. Розглянуті з цього погляду придбання майна та активів, які вчасно не пройшли декларування з порушенням законів про валюту та податки, відносяться до термінів податкової звітності до першого січня цього року, але не перевищують період давності у п’ятнадцять років.

Загальна назва та поняття про матеріальні цінності, що підлягають декларації

Декларування підлягають активи — що ми маємо на увазі під цим сумарним поняттям? Насамперед це різні форми майна, монетарні кошти, а також права на нерухомість, цінні папери та різноманітні матеріальні цінності, які є власністю наших співгромадян (резидентів України) або проживали на українській території громадян інших держав та були на момент придбання активів податковими резидентами нашої країни.

Активи, отримані внаслідок злочинних дій, таких як тероризм, посадові злочини, крадіжки та розкрадання, які не пов’язані із захистом аспектів економічної конкуренції, з антимонопольним чи валютним законодавством та з українською системою оподаткування, не підлягають декларуванню.

Телефонні консультації бухгалтера та юриста з будь-якого питання

Нагадаємо, що бюро «Fin Unlim» готове надати консалтинг з будь-якого питання, що цікавить клієнтів, безпосередньо чи опосередковано пов’язаного з фінансами, монетарними чи майновими проблемами — найнижча ціна консультації у Вашому регіоні гарантована. Замовити послугу зовсім нескладно — достатньо набрати номер телефону, який вказаний на кожній сторінці мережного ресурсу компанії «Фінанси без кордонів», і з Вами поговорить компетентний менеджер, добре обізнаний із сервісним діапазоном нашої фірми. На сайті також доступна електронна форма заявки на бухгалтерські послуги, на кропітке та коректне юридичне обслуговування.

Як було запущено поточний процес майнового амністування?

Податкову амністію запущено державною владою, яку представляють Президент країни, який підписав закон № 1539-IX, та Верховна Рада України, яка затвердила цей законопроект. Цілей, які озвучили офіційні представники державної влади, у цієї ініціативи одразу кілька:

  • По-перше, старт залучення та повернення до державного бюджету монетарних коштів;
  • По-друге, надання українському суспільству можливості та засоби якогось «обнулення» перед тим, як настане термін чергового заходу, який контролює фінанси за допомогою непрямих методів економічного регулювання.

Кого передусім має зацікавити цей захід, ініційований керівництвом України?

Передбачається, що насамперед можливості, що надаються податковим амністуванням, зацікавлять заможних громадян, олігархів, підприємців та бізнесменів у форматі легітимного фіксування на даний момент своїх активних коштів, що дозволить у недалекому майбутньому фінансово розвиватися — ще більше накопичувати матеріальні цінності та вдало інвестувати .

Експерти небезпідставно вважають, що «індульгенція» від податкових та фінансових похибок виглядає досить і привабливо у світлі боротьби з манкуванням податками олігархату та загальної тенденції до економічної прозорості.

Такий поворот подій привабливий для заможних співгромадян у рамках діяльності інвестиційних концернів та під час співпраці з банківськими структурами.

Інформаційний бюлетень, опублікований державною податковою службою

У проспекті, представленому офіційною інстанцією, висвітлюються пункти, що найчастіше цікавлять широку громадськість щодо специфікованого та одноразового декларування. Фахівці компанії «Фінанси без кордонів» ширше спробували висвітлити кілька найважливіших питань з позиції розгляду максимуму потенційної реалізації та ризиків, що цілком допускаються.

Навіщо ініційовано спеціальне декларування?

Насправді, це процедура, заснована на добровільних засадах.

декларация доходов, налоговая амнистия, налоговая служба, налоги, Fin Unlim, Верховная Рада Украины, бюджет, бухгалтерские услуги, ЕСВ, Единый социальный взносТобто на законодавчому рівні не передбачено жодних покарань за неподання декларацій пропонованого зразка. Однак, у перспективі введення в стандартний ужиток податкової системи непрямих коштів доходного контролю, що планується в найближчому майбутньому, оцінка обсягу доходів потенційного платника податків на підставі його (платника податків) витрат багатьом видасться надто незручним методом при тому, що будуть наявні активи та доходи, які не було задекларовано раніше.

Радимо порівняти фактичні обсяги власності, яка є у декларанта на даний момент, та персональні доходи, отримані за останні десять або п’ятнадцять років персональні доходи, які вже були раніше включені до податкової декларації.

Дана дія допоможе прийняти правильне рішення у тому плані, що має чи не має сенсу скористатися одноразовою акцією, яку запропонував уряд.

Має сенс визнати безумовну доцільність взяти участь в одноразовому декларуванні в тому випадку, якщо сумарна вартість наявних активів значно перевищує обсяги доходів, які були задекларовані в недалекому минулому, що відповідає заявленому урядом тимчасовому відрізку.

Хто може скористатися деклараційною акцією і в який календарний проміжок?

Нагадаємо, що, як ми вже згадали у статті, за амністією податків декларації приймаються протягом року з першого до першого вересня 2021-го та 2022-го року. Українському населенню та закордонним податковим резидентам, які отримали активи у зазначений вище період і фактично були платниками податків відповідно до законів України, доступне подання податкової декларації спеціального зразка.

Хто не може стати користувачем податкової амністії?

Не в змозі скористатися цією одноразовою можливістю передусім деякі групи українських громадян — усі раніше призначені чи чинні нині депутати та державні службовці, тобто ті, хто зобов’язаний декларувати доходи згідно з антикорупційними законами. Акційне декларування також недоступне українцям, які юридично перебувають під дією будь-яких актуальних санкцій, особам, дієздатність яких обмежена з якихось причин, неповнолітнім підліткам та малолітнім дітям.

Залишилися питання? Зв'яжіться з нами

Зрозуміло, одноразове декларування з амністії недоступне тим платникам податків, стосовно яких ведеться слідство за підозрою в ухиленні від оподаткування та сплати ЄСВ (Єдиний соціальний внесок) — процесуальний порядок досудового розслідування закріплює Кримінальний кодекс України у статтях 212 та 21. До неприпустимих до податкової акції громадян належать також ті українці, стосовно яких ведеться кримінальне діловодство за статтями 369-2, 369, 368-5, 368, 368-4, 368-3, 306, 258-5 та 209 (підозра у економічних злочинах), за звинуваченнями у недбалому виконанні службових обов’язків у питаннях, що стосуються валютних, митних та податкових законів, у підробці первинної документації, податкових відомостей, митних накладних, фінансових та податкових звітів та декларацій.

Окремо підкреслимо: активи, які знаходяться або їх джерело розташоване на території Російської Федерації, не здатні на амністування.

Кримські інвестиції, нерухомість, майно, гроші юридично перебувають у двозначному стані, оскільки сьогодні вони вже зареєстровані за законами РФ, а за фактом є українськими. Даний момент є спірним і є відомими складнощами.

Далі розглянемо, як реалізується податкова амністія різних видів матеріальних активів

Кошти

  • Гроші (гривні чи зарубіжна валюта) розміщено на рахунках іноземних чи національних банків. «Готівка» декларується лише після заліку у безготівковому форматі. Декларантам необхідно довести присутність конкретного обсягу декларованих грошей на банківських рахунках.
  • Ставка фіскального збору для монетарних накопичень, розташованих у зарубіжних банках, становитиме 9% (подання декларації до 1 березня 2022 року — ставка 7%); гроші у банку України на спеціальному рахунку – ставка 5%. Порядок відкриття, перевірок та ведення спецрахунків уже визначив Національний Банк України (постанова №5, 05.082021 р.).
  • Право вимоги заборгованості, електронні гроші, пам’ятні монети та банкноти, метали банківського типу, внески до кредитних фондів також вважаються як кошти. Вимоги боргу до юридичної особи, банку чи фінансової установи допустимо у письмовій формі, а вимога до фізичної особи повинна мати нотаріальне оформлення.
  • Не вимагають декларування заощадження, які за сумарним обсягом не перевищують чотириста (400) тисяч гривень.

Рухоме, нерухоме та інше майно

Незалежно від присутності або відсутності доходів, що підтверджують його придбання, майно (спільне володіння включно), яке знаходиться у декларанта у власності на момент закінчення податкової амністії, декларуванню не підлягає:

  • Нерухомість, яку класифікує Земельний кодекс України (стаття 121): ділянка землі до 2 га, приміщення нежитлового фонду – до 60 м², приватний будинок – 240 м², квартира – до 120 м².
  • Транспортний засіб некомерційного призначення серед однієї одиниці — винятки: ТЗ для перевезення десяти і більше пасажирів (разом з водієм), автомобіль, ринкова вартість якого перевищує чотириста (400) тисяч гривень, або оснащений двигуном об’ємом понад три (3) тисяч м³, мотоцикл , що володіє «движком» об’єму понад вісімсот (800) см³, катер, яхта, вертоліт та літак.
  • Нерухомі об’єкти (земельні ділянки включно) із незавершеними спорудами за кордоном та в Україні, якщо немає підтверджуючої документації на доходність та придбання.

Акції та інші цінні папери

Корпоративні або приватні права на отримання матеріальної вигоди, відсотків та дивідендів, бенефіціарні переваги, облігації та інші інвестиції у зарубіжних фірмах, трастових фондах та всіляких партнерствах допускаються до декларування при тому, що підтвердження прибутковості на їхнє придбання відсутнє. Законодавство об’єктивно оцінює їхню вартість виходячи з номінальної суми або витрачених на володіння ними монетарних одиниць. Біржові цінні папери оцінюються відповідно до їхньої поточної вартості на біржі на момент декларування.

Держава виступає гарантом недоторканності декларантів

Уряд гарантує, що розкриття інформації в жодному разі не спричинить переслідування, оперативних та розшукових заходів, слідства, кримінального розслідування, а також ініціації адміністративного діловодства щодо порушень валютного та податкового законодавчого порядку.

Відгуки клієнтів

alt
Всеволод, веб-розробка «Cyborg Studio»
За весь час, що наша студія WEB-розробки, просування (SMM, у тому числі) та реновації сайтів співпрацює з Fin Unlim, ми жодного разу не засумнівалися в правильності вибору. Звернувшись до аутсорсингу бухгалтерських послуг у їхній особі, ми лише придбали. На сьогодні чітко розроблено договірну, контрактну основу базових шаблонів, що безпосередньо належать до напряму нашої діяльності. Консультації бухгалтера були доступні у будь-який час, хоча найчастіше ми «смикали» їхніх фахівців із рутинних приводів. Досить часто «Cyborg Studio» потребувала однозначних відповідей, які були потрібні нам у найстисліші терміни. Ми нерідко отримували рекомендації компетентних співробітників бюро «Фінанси без кордонів» у складних для компанії ситуаціях — їхні розумні та своєчасні поради завжди допомагали. Серйозне, безпомилкове ставлення до бухобліку, ведення кадрового обліку, виплат та звітності дозволило студії направити всю свою енергію та людські ресурси у розвиток підприємства, на підтримку гідного реноме у тому непростому сегменті національної економії, який ми з честю представляємо. Українська IT-індустрія збільшує обороти. Щоб перебувати на лідируючих позиціях, необхідна впевненість на всіх «фронтах» — у своїй бухгалтерії теж. Ми з цього приводу спокійні, тому що Fin Unlim — це те, що потрібно.
alt
Марина, будинок літніх людей «Вілла Добра»
У нас відносно невелике підприємство, яке дозволяє не використовувати постійний бухгалтерський штат, але користуватися бухгалтерами, що приходять на манер погодинної доглядальниці або медсестри теж не варіант. Однак, згодом деяка напруга стали створювати тяганини у вигляді недоступності консультації бухгалтера по телефону і затягнутість процесів, пов'язаних з випискою безпосередньо необхідних довідок. Коли на нашому горизонті з'явилися «Фінанси без кордонів» та адекватні бухгалтерські послуги, то утворився доступ дзвінка до робочого та навіть у неурочний час з важливої ​​для нашого пансіонату причини. Договір з Fin Unlim на аутсорсинг бухгалтерії забезпечив неминучу підтримку. Ми навіть дещо змінили стиль своєї роботи. Ми налагодили комунікацію з віддаленими бухгалтерами в електронному вигляді — робимо заявки на підготовку того чи іншого пакету документації, а нам приходять готові документи, які залишилося тільки роздрукувати, підписати зацікавленим сторонам і потім долучити до поточного кейсу. Нині все стало дуже зручним у цьому плані, тим більше, що ми ростемо і нещодавно отримали схвалення нашої гідної діяльності від комісії секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Наразі ми перестали хвилюватися з податкових питань, щодо подання звітності до Фонду соціального страхування України, соціального захисту населення та допомоги інвалідам, до Пенсійного фонду та інших інстанцій. Дуже радісно, ​​коли кожен кваліфіковано виконує свою роботу.
alt
Анатолій, клінінгова компанія «Clean Time»
Напевно, не вистачить однієї сторінки, щоб докладно описати наскільки професійно «Фінанси без кордонів» поставилися до наших проблем. Це якщо детально за пунктами, а так, якщо коротко і загалом у двох словах, то дуже допомагають і спасибі їм. Начебто питання тільки щодо бухгалтерії, а за підсумками виходить повноцінний аудит. Окрім жартів. Їхній віддалений сервіс зручний невимовно. У них взаємозамінні співробітники, які страхують один одного за потребою. Це не те, що бухгалтер у штаті, у якого діти, літні родичі, лікарняні та відпустки. Тут процес нон-стоп. І нам тепер не потрібно бути в офісі у певний час для вирішення якихось моментів. Все вирішується у месенджері або по телефону. Правда, вони вимогливі і прямо вчеплюються в тебе, всю інформацію витрушують, але це все на користь справи. Намагаються всі технічні новинки використовуватиме обміну папірцями та обробки первинної документації. Завжди стежать що та як у законодавстві, всі зміни, все що є новенького в Україні з бухгалтерії беруть до уваги. Завжди можу виїхати у відрядження чи на відпочинок сім'єю та впевнений, що тили прикриті. Довіряю їм цілком як надійним партнерам. Дякуємо їм всією нашою фірмою за сумлінне ставлення до замовників та захопленість у роботі.
alt
Сніжана, автомобільна СТО «Болт»
У якій сфері підприємство не реалізовувало свою діяльність, кваліфіковані бухгалтерські послуги є найважливішою стороною легітимного ведення успішного бізнесу. На момент знайомства з компанією Fin Unlim у нас не було на прикметі кандидатури професійного, грамотного спеціаліста, тому Фінанси без кордонів - це Бухгалтер з великої літери, який взяв найдіяльнішу участь у переході СТО Болт на наступний комерційний рівень. Ми раді, що зупинили свій вибір саме на цьому бюро, в якому в поті чола працюють уважні і пунктуальні співробітники, адже такий вдалий крок дозволив нам розвиватися, займатися нарощуванням клієнтської бази в умовах жорсткої конкуренції, повністю спрямовуючи свої сили на максимально відповідальне обслуговування. автотранспорту та надання якісного сервісу у сфері придбання та ремонту автомобілів. З нашою бухгалтерією тепер усе гаразд — звіти до податкової служби подаються вчасно, а інша документація ведеться скрупульозно та планомірно. Те саме стосується і звітності за статистикою і до національних фондів. Персонал бухгалтерів на аудиті дуже ввічливий — завжди спокійні та готові вислухати, допомогти порадою. Приємно з ними працювати, ось що я можу від душі сказати. Якщо виникне потреба в бухгалтерському аутсорсингу або в поточній перевірці договорів, то звертайтеся до Fin Unlim сміливо — однозначно допоможуть і задоволенням. По-справжньому люблять свою справу та дозволяють це робити іншим.