Державна податкова служба (Державна податкова служба, ДПС) перегляне критерії ризиків при сплаті податків в Україні
Наразі ДПС внесла чергові доопрацювання до проекту наказу з національного Міністерства фінансів, який затверджує зміни у порядку планування графіка перевірок платників податків щодо документації. Таким чином, Державна податкова служба (Державна податкова служба, ДПС) таки перегляне критерії ризиків, які все ще «підстерігають» резидентів і громадян країни при сплаті податків в Україні.
Консультації бухгалтера (телефоном, у тому числі) бюро «Fin Unlim» — для Вас!
Відразу нагадаємо, що компанія «Фінанси без кордонів» надає не лише кваліфіковані бухгалтерські послуги, а й консалтинг з будь-яких економічних, монетарних та фіскальних питань, на які дадуть відповідь досвідчені юристи, бухгалтери та податківці. Підкреслимо, що фінансовий сервіс доступний фізичним (ФОП, ФОП) та юридичним особам (ТОВ, ОА, ПП та іншим формам), виробничим об’єднанням, корпораціям, невеликим фірмам, і навіть якщо це боязкий стартап, він отримує всі привілеї та профільний консалтинг.
Для яких конкретно цілей ДПС України розробила цей документ?
Цільовою «аудиторією» правок у формуванні графіків планових перевірок податкової документації є насамперед великі платники податків, повідомили службовці управління Державної податкової служби в офіційному коментарі. За їхніми словами, цей захід вжито ДПС для вдосконалення процедури подання податкової звітності, що розглядається, скорочення критеріїв ризику в ході реалізації платниками податків сільськогосподарської, комерційної та виробничої діяльності.
- Зокрема, за результатами дослідження спрацювання вже діючих критеріїв відбору платників податку, що перевіряються, є юрособами, робоча група ДПС дійшла такого висновку. З категорії високого ступеня ризику до групи середньої ризикованості було перенесено критерій декларування експортних та/або імпортних комерційних операцій без фактичного здійснення таких маніпуляцій.
- Автоматично фіксований комісією ДПС критерій відповідності податкових відомостей параметрам оцінки ризикованості, яких достатньо для зупинення реєстрації відомостей з податків за три звітні періоди, буде виключено із переліку середнього рівня ризикованості для платників податків.
- З метою нарощування однозначності тлумачення та подальшого звуження кола платників податку, що відбираються для перевірки, уточнюється параметр середніх ризиків для юросіб. Так, формулювання про невідповідність звітних даних реєстрації оперативних розрахунків та поставок, задекларованих залежно від обсягів у відповідність ПДВ (податок на додану вартість), тепер сформулюють наступним чином: наявність невідповідностей між розрахунковими оперативними сумами, сформованими з використанням РРО (реєстратори розрахункових операцій) або / та програмних РРО обсягом понад 30%.
- Критерії ризикованості середнього ступеня для юросіб також будуть доповнені новим параметром — річне оподаткування на прибуток становитиме менше ніж півтора відсотка, якщо протягом року (за календарем) відшкодований податок на ПДВ перевищив 10 мільйонів гривень.
Нові критерії відбору платників податку фізосіб-підприємців
Податковий контроль за ризиками продовжує вдосконалюватись у сегменті відбору платників податків, які є фізичними особами підприємницької діяльності. Для вдосконалення системи в аспекті ризикованості параметрів відбору платників податку фізосіб зроблено такі зміни формулювань:
- Ризик у високому ступені тепер з’явився такий параметр. Задеклароване оподаткування ПДВ тепер має допустимий обсяг придбання без податку на додану вартість. Йдеться про 75 % і навіть більші розміри поставок, зафіксованих у деклараціях з податків на додану вартість, але без ПДВ
- Крім того, з’явився ще один критерій високого ступеня ризику відбору для фізосіб-підприємців, які є платниками податків. У задекларованих витратах, що стосуються майнового стану та доходів при тому, що відсутня інформація про наявність власних об’єктів, що підлягають оподаткуванню, також зафіксують грошові суми амортизаційного відрахування.
- Середній ступінь податкової ризикованості при відборі осіб, які сплачують податки до скарбниці, буде уточнено подальшим редагуванням працівниками відповідного департаменту ДПС. Так, при тому, що кількість зафіксованих окремо у своїй відомості реєстраторів розрахунків господарської діяльності підприємства, в яких присутність транспортних засобів замінено на відомості про інші об’єкти оподаткування, перевищує кількість найманих службовців. Штатне число працевлаштованих працівників будь-якого об’єкта оподаткування необхідне уточнення параметрів РРО, яке реєструється відповідно до кількості співробітників, зайнятих на об’єктах підлягають оподаткуванню.
- Ризики середнього ступеня для тих фізосіб, що акуратно подають податкову звітність, поповнить новий параметр — у відповідність до його положень за відсутності програмного РРО, даних про відкриту банківську звітність або зареєстрованого РРО, фігуруватиме встановлене законодавче рішення від першого січня звітного за податками року про обов’язкове внесення до чергової декларації доходу, розмір якого перевищує 220 одиниць мінімальної заробітної плати.
Компанія «Фінанси без кордонів» ретельно відстежить будь-який законопроект та кожне законодавче рішення у податковій сфері
Моніторинг всього, що стосується комерційної бухгалтерії, здачі податкової звітності, відрахувань до соціальних фондів, актуальних норм працевлаштування, економічних взаємин працівників та роботодавців, ведення кадрового обліку, нарахування та видачі зарплати, декретних, відпускних, нагородних та заохочувальних премій представляється у нашому виконанні звичайним рутинним заняттям. Контроль змін законів та своєчасне повідомлення про нововведення, що надають помітний вплив на господарську діяльність ФОП, ФОП, ТОВ, ПП, ПП, АТ чи іншу форму українського підприємництва, доступний — замовити послугу бюро Fin Unlim не дорого, адже це найнижча ціна на бухгалтерський супровід у Вашому регіоні. Звертайтесь до нас — найкраща вартість на обслуговування видасться Вам прийнятною та демократичною.