Ведення регістрів бухгалтерського обліку та відображення у 1С господарських операцій
Почнемо з того, що принципи бухобліку, які проповідує компанія «Фінанси без кордонів», відповідають усім нормативам надійності та вимогам до ефективності, сформованим на національному ринку економічного аутсорсингу. Ведення регістрів бухгалтерського обліку та відображення у 1С господарських операцій — це і є фундаментальне завдання «1С:Бухгалтерії», яке повністю забезпечує потреби різних моделей бізнесу та відповідає українському законодавству.
Вимоги державної політики у цій сфері враховані під час складання програми «1С:Бухгалтерія» — у ній знайшли своє відображення рахунки бухобліку, що відбивають фінансово-господарську діяльність підприємств, у супроводі докладної інструкції із застосування. Також є дохідливі моделі налаштувань для податкового, чисельного, валютного та аналітичного обліків. Для бухгалтерів доступні самостійні методи управління налаштуваннями облікових моделей, що дозволяють створювати необхідні їм форми субрахунків. Підкреслимо, що в оновлених версіях програми зберігаються всі зміни, що вносяться в планування рахункових схем.
Традиційно на рахунках, що формує корпоративний бухоблік, проводки відображають усі господарські операції. Проводки «1С:Бухгалтерії» мають розширені функції, які нерідко передбачають, що в аналітичному обліку також відображені всі господарські заходи — поряд з врахованим податком на прибуток.
Інструмент, що дозволяє застосування додаткових реквізитів у проводці, називається субконто. По суті, це об’єкт, до якого бухгалтер застосовує аналітичні параметри обліку.
План рахунків, що стосуються монетарних операцій із суб’єктом, серед яких передбачається співробітник, склад чи контрагент, включає ті види субконто, що за необхідності ми додаємо до рахунків бухобліку. Регістр бухгалтерії окремо враховує в відокремлених ресурсах та дані, які «підбиває» бухоблік, та ті відомості про фінанси, що відображає облік податків.
Облікові регістри в системі «1С:Підприємство»
Усі заходи та фактичні етапи госпдіяльності, які зафіксовані в ході оформлення та подальшого збору первинної документації, є веденням бухгалтерського обліку. Кожен офіційний документ, який обробляє бухгалтерія компанії, не тільки в обов’язковому порядку необхідно ретельно перевірити за змістом та формою, а й зареєструвати, а потім підшити для подальшого архівування.
Спеціальна облікова програма бухгалтерів, до якої вони вносять поточні накладні, акти, договори та рахунки з відображенням фінансових переміщень, аналізує та групує всі ці дані в автоматичному порядку.
Таким чином стають упорядкованими відомості про залишкові ресурси на рахунках компанії, про заборгованість за кредитами, про дебіторські борги, інформацію про переміщення як матеріальних, так і монетарних ресурсів підприємства. Так, згідно із загальноприйнятою у фінансово-обліковій галузі термінології, облікові регістри — це саме ті рахункові таблиці спеціального призначення, до яких вносяться всі дані із внутрішніх та первинних документів торгової, промислової чи соціальної організації.
Форма зворотнього зв'язку
Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!
Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.
Які типи регістрів бухобліку існують нині?
Підкреслимо, що фахівці «Fin Unlim» завжди готові надати абсолютно безкоштовну консультацію щодо номера телефону, який вказаний на всіх сторінках нашого сайту — Ви можете розраховувати на детальне, але лаконічне інформування з кожного питання, що Вас цікавить, що стосується аутсорсингу економічного та фінансового сервісу відповідно до оптимальних умов , що закріплені відповідними державними органами України у статутах та кодексах, що легітимують підприємницьку діяльність у країні.
Отже, регістри обліку — це програмні ресурси, що використовуються в бухотзвітності та для відображення на рахунках того інформаційного масиву, який вміщує «первинку» (первинний документ будь-якого бухгалтерського обліку), систематизує та накопичує її для подальшої фінансової звітності про підприємницьку діяльність.
Автоматизація цього процесу дозволяє бухгалтеру контролюючи та аналізуючи господарські заходи компанії, одночасно здійснювати реєстрацію первинної документації в облікових регістрах.
Підрозділи бухгалтерських регістрів за тими особливостями, які притаманні їх фіксації у програмі:
- систематичний регістр – наприклад, гросбух підприємства, в якому ведеться облік усіх поточних рахунків;
- хронологічний – реєструючий журнал, касова книга та інші засоби систематизації, що ведуть виключно за календарною хронологією;
- синхронізуючий — наприклад, це журнал ордерів як певний різновид бухгалтерських регістрів, у якому поєднані
- особливості вищеописаних груп реєстрації фінансових операцій окремо взятої компанії.
За формою структурування регістри поділяються на:
- двосторонні чи односторонні;
- сітчасті або шахові вікна – кредитна інформація вноситься у вертикальні колонки, а дебетні рахунки фіксуються у горизонтальних осередках.
Види бухгалтерських реєстраторів за обсягом інформативних блоків, що містяться в них:
- синтетичні регістри з однорідними групами звітної документації, що представлена також у монетарному еквіваленті та характеризується узагальненістю даних – складені за типом гросбуху;
- аналітичні – з показниками, які згруповані на основі синтетичних рахунків з блоками даних, що використовуються для фіксації поточного стану та пересування матеріальних ресурсів, а також фінансових взаєморозрахунків з контрагентами;
- комплексні – такі підвиди реєстрації використовуються у вигляді різновидів систем ордерно-журнального бухобліку, які, як правило, поєднують у собі ознаки та принципи ведення обліку двох вищеописаних категорій програми «1С:Бухгалтерія».
Як визначається/відрізняється регістр на його зовнішній вигляд?
- бланки – це таблиці, розграфлені на спеціальних картках, які бувають наступних підтипів: інвентарні, зразки з великою кількістю реєстраційних колонок, контокорентні та призначені для аналізу матеріалу, що враховується, або виробничої сировини;
- брошури та гросбухи — багатосторінкові книги з регістрами, наприклад, основних ресурсів та матеріальних засобів, які скріплені, прошнуровані та пронумеровані згідно з обліковим регламентом;
- відомості – по суті це більші картки з масштабним змістом;
- магнітні носії або машинограми – це дискети, диски, магнітні стрічки та цифрові карти пам’яті, які передбачають, однак, створення резервної копії у вигляді паперової документації.