составление налоговой декларации, фискальная служба, налоговый кодекс, Украина, налогоплательщик, НКУ, налогооблjжение, министерство финансов

Система оподаткування передбачає стягнення з кожного підприємця, який провадить свою справу на території української держави. Важливо розуміти, що складання податкових декларацій та подання їх до фіскальних служб є відповідальним завданням, яке має виконувати лише висококваліфікований фахівець.

Складність полягає в тому, що є велика кількість нюансів, які слід враховувати, серед них і деякі зміни в Податковому кодексі.

Бізнесмен, не присвячений у всі «секрети» бухгалтерської, фінансової та податкової справи, може припуститися помилок або не мати навичок перевірки документації. Це спричиняє штрафні санкції, заморожування рахунків підприємства у банку (активи, зокрема) і іноді навіть несення відповідальності перед законом. Тому рекомендуємо довірити декларування надійним експертам компанії Fin Unlim.

Податкова декларація: що являє собою цей документ?

Розбираючи поняття податкова звітність, не можна ігнорувати бухоблік, оскільки ці операції схожі, але відрізнятися за кінцевим цілям. БО необхідний для систематизації інформації про всі господарські операції, що реалізуються підприємством. А ось податковий облік — це надання зібраних коректних даних до державних органів, тобто така маніпуляція необхідна контролю діяльності підприємства з боку влади. Кожен випадок передбачає грамотне ведення обліку. Щоб уникнути підвищення податкового навантаження, дані в паперах повинні бути тотожними і відповідними дійсності.

Для досягнення цієї мети експертами Fin Unlim застосовуються ефективні методи ведення звітності, а також багаторівнева перевірка та аналіз — для виявлення проблем та їх своєчасної ліквідації.

Відштовхуючись від головного завдання НУ, яке полягає у розрахунку суми платежу до скарбниці держави, слід розуміти, що подання податкової декларації має на увазі коректність та своєчасність. Завдяки декларації здійснюється нарахування та сплата податкового зобов’язання. Найчастіше подається в електронному вигляді, тоді використовується електронний цифровий підпис керівника підприємства, що є задовільним підтвердженням оригінальності документа. Окрім керівництва, папери мають права подавати також уповноважені особи, які відповідають за бухгалтерський облік.

У деяких випадках подання декларацій здійснює податковий агент, тобто юридична особа, у цьому випадку її підписує також керівник, але агенції та особа, яка безпосередньо виконує бухопослуги.

Форма зворотнього зв'язку

Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!

Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.

    Порядок заповнення

    Податковий кодекс України та положення у ньому закріплюють форму та порядок складання та подання декларації, а також тимчасові рамки (стаття 48). Форма, відповідно до законодавчої бази, містить певні реквізити та має відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору. Реквізити – це дані, що містяться у формі, відсутність яких свідчить про втрату статусу також із наступними юридичними наслідками, передбаченими законом.

    Серед обов’язкових атрибутів:

    • тип декларації (звітна, уточнююча);
    • вказівку звітного періоду, коли подається папір;
    • ПІБ платника податків, яке зазначено у реєстраційних документах;
    • індекс платника податків (зафіксований у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України);
      податковий номер;
    • номер облікової картки платника податків (для деяких фізосіб — серія та номер паспорта);
    • податкова адреса – місцезнаходження платника податків;
    • найменування держоргану, куди подається папір;
    • дата подання чи заповнення;
    • дані про додатки, додані до декларації;
    • підписи платника податку, засвідчені печаткою.

    Податкова звітність, у якій виявлено порушення норм вищезазначеної статті ПКУ, не вважається податковою декларацією.

    Оподаткування за підтримки Fin Unlim

    Сплата податків — закономірне, хоч і в якихось моментах складне питання. Підприємці, які тільки розпочинають свою діяльність особливо вразливі перед такими «страшними» органами, як податкова інспекція або Державна податкова служба України.

    Бізнесменів насторожує можливість неприємностей з боку наглядової влади, тому намагаються знайти «союзників» в особі кваліфікованих юристів і бухгалтерів.

    Співпраця з компанією «Фінанси без кордонів» – це інвестиції у розвиток та процвітання бізнесу.

    Залишилися питання? Зв'яжіться з нами

    Кожен документ, у тому числі й електронна звітність, буде складено та перевірено експертами з високою точністю та в стислий термін. Ми заощаджуємо особистий час та кошти клієнтів, тому оперативно та за демократичною ціною виконуємо різні доручення.

    Крім того, співробітники надають консалтингові послуги, відповідають на запитання клієнтів і коригують їх рішення та дії. Так, наприклад, пояснять для чого необхідна декларація про майновий стан і про «новинки», які задокументувало Міністерство фінансів у її складання в 2021 році.

    Важливість актуальності порядку складання та оформлення звітів

    Важливо також розуміти, що регулярні положення ПКУ піддаються модернізації, тому грамотне складання звітності також залежить від своєчасного ознайомлення з оновленою законодавчою базою. Це повною мірою здійснюють спеціалісти нашої компанії.

    Ми гарантуємо клієнту не лише якісне ведення бухгалтерського, податкового та фінансового обліку, а й повну конфіденційність інформації. Ми допоможемо оптимізувати роботу підприємства та, провівши аудит, виявимо помилки.

    Вартість бухгалтерських послуг — демократична і не вдарить по бюджету підприємства. Підкреслимо, що якщо у підприємця в штаті є бухгалтер, то йому рекомендується замовити аудит у нас — це дозволить перевірити кваліфікацію співробітника і виявити проблемні місця. Особливо актуально якщо клієнт помітив «відплив» у бюджеті або з’явилися претензії з боку податківців.