Подготовка и сдача отчетности
У роботі кожного підприємства настає пора, яка в бухгалтерській практиці носить цілком осмислену та конкретну назву: підготовка та здавання звітності. Навіщо ж дані маніпуляції необхідні?
Відповідь проста — представнику бізнесу необхідно звітувати про отриманий прибуток, адже свою діяльність він реалізує на землі української держави — тобто так чи інакше за рахунок ресурсів та можливостей нашої країни.
Подібний звіт закріплений законодавчою базою як обов’язковий, і ніхто з підприємців не має права його ігнорувати. На перший погляд, операція здається чимось простим і легко реалізованим, але варто заглибитися у велику кількість паперів, звітів, декларацій, виписок, як бізнесмен стикається з нестачею профільних знань. Коректна звітність можлива лише за професійного підходу, який гарантують експерти Fin Unlim.
Підготовка/здача бухгалтерської/податкової звітності в Україні
Слід зазначити, що у всій фінансовій документації операції відображаються безперервно та об’єктивно. Тобто кожен папір має не лише відповідати дійсності, а й бути правильно оформленим — це дозволить уникнути питань та тиску з боку національних органів фінансового нагляду.
Аналіз та обробка первинної документації, проведення розрахунків, перевірка правильності заповнення документів, а головне — своєчасне виконання цих завдань, ось із чого полягає підготовка звітності. Але виконавець зіткнеться ще з безліччю нюансів, якщо він не є фахівцем бухгалтерської справи.
Інша постановка питання, коли у штаті є бухгалтер. Безперечно, належна освіта допоможе такому співробітнику реалізувати все вчасно, але аж ніяк не гарантує відсутність проблем. Тут важливо також врахувати «людський фактор» — працівник може захворіти чи піти у відпустку — у цей час його помічники чи колеги по відділу можуть припуститися деяких помилок. Адже важливим фактором при бухгалтерській діяльності є постійний моніторинг законодавчої бази та змін у ній.
Також слід наголосити, що висококваліфікований бухгалтер — аж ніяк не дешеве «задоволення»: він запросить у підприємця відповідну своїм знанням заробітну плату, а такі суми далеко не кожен готовий і здатний заплатити, особливо якщо йдеться про новачка у сфері бізнесу або ФОП (ФОП) .
Саме тому і рекомендується довірити процес подання звітності професіоналам Fin Unlim. Наші експерти вивчили всі питання та нюанси, що виникають при складанні звітності, та стануть незамінними помічниками підприємцям у цьому питанні.
Форма зворотнього зв'язку
Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!
Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.
У їхній компетенції:
- обробка первинної документації;
- проведення розрахунків;
- подання документації до державних структур (податкова служба, департамент управління статистики, пенсійний фонд).
Ми гарантуємо якісне виконання обслуговування, а також надаємо гарантії — за умови співпраці з нами клієнт захищений навіть від мінімальних ризиків штрафних санкцій, а також від перебоїв у успішній роботі.
Види податкових звітів
Залежно від діяльності підприємства та його статусу передбачається підготовка різних паперів. Так, наприклад, навіть за відсутності фінансових та господарських операцій підприємець зобов’язаний подавати відомості про «бездіяльність», іншими словами — складати нульову звітність. Це зумовлено тим, що як тільки організація набуває статусу платника податків, вона зобов’язана подавати дані до держорганів про свою діяльність. Нульова звітність — це не порожні бланки, а задокументовані і підкріплені доказами факти нереалізованої госпдіяльності (її тимчасове призупинення).
Під час підготовки таких документів фахівці з роботи з бухгалтерським обліком та фінансами роблять такі дії:
- складають нульовий баланс;
- подають податкові декларації через інтернет-сервіси.
У разі коли ця операція реалізується не вчасно або платник податків ігнорує її, на організацію накладається штраф, що збільшується при повторному порушенні.
Також формування документації залежить від типу стягнень. Єдиний податок, прибутковий податок, акцизний збір, рента — все це враховується для формування необхідної для перерахування суми.
Звітність також дозволяє контролювати та коригувати фінанси та операції всередині системи. Фінансова статистика відображає витрати компанії – це дозволяє керівному складу визначати «прогалини» та зайві вкладення.
Подання паперу в електронному форматі
Технічний прогрес не стоїть дома, тому модернізуються багато сфер життєдіяльності людини. З урахуванням цифровізації програма електронної звітності — це зручна та актуальна можливість для платника податків абстрагуватися від паперової тяганини. Такий підхід не лише допомагає прискорити всі процеси, а й значно спрощує роботу бухгалтера.
Але існує значний мінус: фактично всі програми для подання звітності платні, тобто слід придбати сертифікований електронний ключ для подальшого користування платформою.
Також важливо вибрати сервіс, рентабельність якого буде видно на практиці. Перш ніж купувати продукт АЦСК (акредитований центр сертифікації ключів), слід переконатись у його можливостях — щоб він відповідав потребам підприємця, а також у зворотному порядку — які держоргани здатні приймати електронні звіти. Також важливо регулярно оновлювати програмне забезпечення та стежити за технічним станом програми – ці процедури рекомендується довірити професіоналам.
Коректна подача звітів до держорганів у виконанні Fin Unlim
Виходячи з вищевикладеного, підсумуємо, що, співпрацюючи з фірмою «Фінанси без кордонів», підприємець отримує гарантію якісного обслуговування, тобто кваліфіковану підготовку всієї документації (декларація з податку на прибуток, звіт про рух грошових коштів та власний капітал, нульовий звіт тощо). д.) і, звичайно, мінімізацію ризиків штрафних санкцій з боку податківців.
Незалежно від того, якими є актуальний баланс підприємства, кількість документації та обсяг роботи, фахівці в стислі терміни приступлять до реалізації свого завдання.
Разом з Fin Unlim підприємницька діяльність стає ще кращою, прибуток — більше, а керівники та засновники, у свою чергу, спокійно сплять ночами, не боячись перевірок та штрафів.