Нульова звітність
Підприємницька діяльність неможлива без звітності. Будь-яка фізична та юридична особа, надаючи товари чи послуги, зобов’язується звітувати перед державою та сплачувати податки — а саме бути «чистими» перед законом. Бухгалтерський та податковий облік, згідно із законодавством, це обов’язок підприємця з моменту відкриття фірми до її повної ліквідації. Але якщо компанія отримує дохід і проводить угоди, тобто що декларувати, а якщо ситуація зворотна, то що потрібно робити? У випадках коли діяльності тимчасово немає, подається нульова звітність. Про те, що це за документація і в чому її важливість розповіли фахівці компанії Fin Unlim.
Наголосимо, що наші компетентні експерти надають бухгалтерські, юридичні, аудиторські та консалтингові послуги за найдемократичнішою та найнижчою вартістю на українському ринку. Співпрацюючи з нами, підприємець отримує не лише якісне обслуговування, а й гарантію грамотного складання та подання документів до відповідних органів та, як наслідок, відсутність претензій з боку податківців.
Складання нульової звітності в Україні
Процедура здається незрозумілою, оскільки папери надаються тоді, коли умовно підприємець без доходу, адже діяльності на підприємстві не спостерігається. Але незважаючи на це, нагадуємо, що як тільки фірма стає платником податків, то зобов’язується своєчасно подавати звіти до державних органів (податкова, пенсійний фонд, державна статистична служба). Ця норма закріплена у Податковому Кодексі України та вимагає від бізнесменів її виконання.
Форма зворотнього зв'язку
Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!
Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.
Порожній звіт передбачений у таких ситуаціях:
- підприємець лише зареєстрував свою діяльність та не розпочав активну господарську діяльність;
- госпдіяльність призупинена, наприклад, внаслідок сезонності роботи;
- підприємство не веде виробничу діяльність — не набуває товарів та послуг з різних причин;
- діяльність фірми припинено, а банківські рахунки заморожено внаслідок перевірки національними органами фінансового нагляду.
Нульова звітність ФОП та ТОВ подається до компетентного органу за місцем реєстрації – це Державна фіскальна служба України.
Розглянемо різні ситуації з подачею «пустушок» від підприємців різного рангу:
- нульова звітність до податкової за єдиним податком (ТОВ) — такі структури подають від одного до семи звітів до відповідних органів,
- включаючи нульову — тобто повернення одного податку, здається один раз на рік;
- НУ ТОВ на загальній податковій системі — передбачає сплату прибуткового та податку на майно, ПДФО, ПДВ, єдиний та військовий внески;
- НУ ФОП за єдиним податком — повторюється система, як і для ТОВ у такому разі, але існує відмінність у тимчасових рамках: квартальний — для третьої групи, річний — для другої та першої;
- НУ ФОП на загальній податковій системі – також оплату всіх податків – військового внеску, податку на майно, ПДФО та ПДВ. «Пустик» складається з кількох звітів (від одного до п’яти), які надсилають до податкової.
Відповідальність за неподання
Наголосимо ще на той момент, що порожня звітність — це не порожня податкова декларація, а також не звіт із прочерком. Тут розшифровуються дані про відсутність господарської діяльності, але навіть при цьому компанія має фінанси та рахунки в банках, які слід декларувати. Ну а що буде, якщо своєчасно не подати документацію? У такому разі на компанію накладаються штрафні санкції, при цьому штраф зростає, коли реалізується чергова неподача.
Згідно з Податковим Кодексом України, передбачені такі суми:
- 170 гривень – за несвоєчасне подання або зовсім відсутність подання звітів до держорганів;
- 1020 гривень – за повторне порушення протягом календарного року.
Як Ви неодноразово вже переконалися на своїй життєвій практиці, незнання законів не звільняє від відповідальності, тому актуальними є послуги бухгалтерського консалтингу від Fin Unlim. Наші експерти не лише допоможуть подати потрібні папери вчасно та грамотно, а й проконсультують керівний склад згідно з нормативною базою.
Коли реалізовано державну реєстрацію, бізнесмен-початківець може не знати всіх тонкощів і нюансів, але він повинен розуміти, що подання порожніх звітів — це така ж процедура бухобліку, тільки з нульовими показниками оборотів підприємства. Ігнорувати цей факт небезпечно: система оподаткування зіграє з Вами злий жарт і «скористається незнанням» не на користь підприємця.
Чому українські організації довіряють компанії «Фінанси без кордонів»?
Багаторічний досвід роботи та великі знання в галузі бухобліку та юриспруденції дозволяють нашим співробітникам гордо іменуватися професіоналами у сфері податкової та бухгалтерської звітності. Їм під силу завдання будь-якої складності, у тому числі і нульова звітність. Ціна цієї операції приємно здивує замовника — він не витратить значної суми, але його документація гарантовано буде в повному порядку.
Бухоблік — це безперервний і коректний виклад фактів щодо фінансових та господарських операцій, що реалізуються тим чи іншим підприємством. Грамотне ведення документації дозволить чітко структурувати кожну маніпуляцію, у тому числі такий вид податкового обліку, як здача нульової звітності.
Експерти гарантують клієнту індивідуальний підхід, оскільки вважають, що завдяки такому методу є безперервне функціонування будь-якої організації. Безперечною перевагою роботи з нами є оперативність виконання послуги — ми намагаємось зберегти особистий час замовника, тому прагнемо в стислий термін втілити його вимоги в реальність.
З нами легко працювати з моменту запуску проекту — досвідчені бухгалтери та юристи підберуть найбільш вигідну податкову систему для бізнесу, визначать податок на прибуток і докладуть максимум зусиль до того, щоб організація процвітала та приносила прибуток, що зростає у геометричній прогресії.
За детальною консультацією звертайтесь до компетентного менеджера за вказаними телефонами.
Інвестуйте у свою справу разом із фірмою «Фінанси без кордонів» — замовити послугу аутсорсингового ведення бухгалтерського обліку зовсім нескладно, недорого та дуже корисно для справи.