начисление зарплаты, ведение РКО, Финансы без границ, Украина, ведомость по ЗП, депонирование, расходный кассовый ордер

Кожна компанія, яка веде свою діяльність у будь-якій галузі (промисловість, крафтове виробництво, сфера послуг, соціальний напрям, видавнича справа, інвестиції, роздрібна комерція та оптова торгівля) так чи інакше здійснюють виробничий процес згідно з тими об’єктивними умовами, які створені законодавчими органами в Україні. Такі заходи, як нарахування заробітної плати та формування відомості виплат заробітної плати однакові важливі для будь-якої фірми, а компанія «Фінанси без кордонів» охоче надасть експертну допомогу — замовити послугу за найнижчою ціною доступно досить оперативно, оскільки наші компетентні менеджери Fin Unlim завжди готові надати консультативну підтримку з будь-якого питання, що Вас цікавить детально і при цьому досить лаконічно.

Формування документації по ЗП для службовців підприємства будь-якого «калібру» представляється найважливішим етапом у розвитку, оскільки мотивує персонал до подальшої роботи на благо просування фірми. Можливі виплати прямо у касира, є варіанти, згідно з якими видача ЗП здійснюється за допомогою електронного банкінгу, окремих ордерів та відомостей.

Складові зарплати — як нараховується ЗП: що до неї входить?

Основна ЗП — це монетарна нагорода за добре реалізовану трудову діяльність у рамках трудових нормативів: практично є платнею за плідно відпрацьовані трудодні та час, за який вироблений певний продукт — послуги або продукція в ході виконання покладених обов’язків. Оплачується робочий час згідно з заявленими окладами та ставками за тарифом або за відрядною системою, яка залежить від обсягів виробітку, за раніше обумовленими розцінками.

Найчастіше це вищезгаданий оклад і вироблена на базі середнього показника коштів, що заробляються в місяць, оплата відряджувальних днів/годин.

Додаткова ЗП — це монетарне заохочення співробітників за ті праці, які він присвятив розвитку підприємства та процвітанню компанії понаднормово, коли результати та зайнятість мали місце понад встановлений норматив, і працівником були виявлені винахідливість та новаторські якості, які відіграли додаткову роль у успішності трудової зайнятості.

У більшості виробничих об’єднань та підприємств додаткове фінансове заохочення є регулярною індексацією, відпускними та квартальними преміями.

Компенсаційні та заохочувальні виплати — найчастіше мають місце у вигляді монетарного заохочення за результативність річного періоду, як спецпремії в особливих ситуаціях, матеріальні та грошові призи, не передбачені законопроектами, матдопомога на оздоровлення працівників та ювілейні привітання.

Форма зворотнього зв'язку

Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!

Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.

    Касові виплати грошей згідно з обумовленими сторонами умовами щодо ЗП

    Прийнято для видачі ЗП в касовому режимі використовувати ті кошти, які є безпосереднім виторгом, живі, так би мовити, надходження, або гроші, спеціально отримані в банку. Це цілком допустимо і нормально, коли для виплати ЗП використовується сума, яка виручена протягом дня і поміщена в касовий апарат або сейф. На це варто звернути увагу — згідно з затвердженими законодавчими нормами, які декларує «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», кошти, що є виручкою та поміщені в касу, відносяться до фонду виплат ЗП протягом трьох днів (робітників) з моменту настання строків із виплати, зазначених у відповідній відомості.

    Зазначимо, що саме юридичне визначення виручки, яка надійшла до каси підприємства, абсолютно не обмежує використання готівки для виплат ЗП. У той же час не забувайте, що отримані в офіс банківські кошти для виплат зберігаються не довше трьох днів, а після цього терміну гроші видають на руки у вигляді заробітної плати або повертаються до банку назад.

    Окремо підкреслимо, що наявність заборгованостей з податків не перешкоджає виплаті ЗП, оскільки вона є першочерговими платежами, проте інше стає актуальним після реалізації зобов’язань підприємства, що стосуються оплати праці.

    Оформлення документації

    Згідно з типовими ордерами (РКО — видатковий касовий ордер) або відомостями (відомчими «витратниками»), з каси проводиться видача будь-яких готівки, а не тільки ЗП. За регламентованими правилами, заповнення документів проводиться кульковою, капілярною або навіть чорнильною ручкою, на комп’ютері або друкарській машинці, тобто за допомогою засобів, що забезпечують цим записам відомий рівень безпеки, який відповідає передбачуваному терміну зберігання подібних документів. Готівку видають за документами, які підписав співробітник компанії, уповноважений керівником, бухгалтер або керівний адміністратор.

    Окремі видаткові касові ордери

    РКО виписує бухгалтерія кожного співробітника, обсяги виконаних робіт і якість реалізації фіксує спеціальний табель, який веде група трудового обліку кожного підприємства. Потім виписані бухгалтерами РКО вносяться до журналу, який реєструє видаткові та прибуткові касові операції. Перед безпосередньою передачею грошової винагороди працівникам у касовій книзі провадиться відповідний запис — безпосередньо видача ЗП касиром можлива після надання паспорта або документа, що посвідчує особу, здатного його замінити.

    Обов’язковий розпис одержувача в РКО про отримання ЗП — необхідно точно вказувати суму (прописом — кількість гривень, а цифрами — кількість копійок). Рекомендується використовувати для цієї мети кулькову або чорнильну ручку, заправлену виключно «темним» чорнилом.

    Залишилися питання? Зв'яжіться з нами

    Відомість видачу коштів

    Створення даного документа необхідне в тій ситуації, коли кошти одержує не одна, а хоча б кілька людей. Тобто йдеться не про разову винагороду найманого працівника чи послуг спеціаліста, а про підприємство, в якому зайняті на виробництво один чи кілька підрозділів.

    Дозвільний напис наноситься на титульній сторінці «витратника» бухгалтером і підписується головбухом або директором фірми із зазначенням сум, що видаються, і передбачуваних термінів видачі.

    Наявність відомості та правильне її оформлення, включаючи титульний лист та підписи відповідальних осіб, безпосередньо перед стартом здійснення виплат ЗП перевіряє касир. І відомість, і власне готівка касир отримує перед фактичною видачею ЗП, яка видається їм після звірки паспортних даних під особистий підпис, що свідчить про отримання заробітної плати на руки.

    Граничний термін видачі ЗП зобов’язує касира до наступних заходів:

    • вказівку фактично виданої суми та того залишку, що підлягає депонуванню, у заключній частині відомчого розхідника (попередньо касир
    • звіряє з підвідомчими підсумками та засвідчує звірку сум своїм підписом);
    • складання окремого реєстру, в якому позначені засвідчені підписом касира суми, залишені на депонування;
    • обов’язкове проставлення напису або штампу «Депоновано» навпроти прізвища/імені тих осіб, яким не видано ЗП, у зарплатній відомості.

    Незважаючи на те, що тільки в останній день виплат у касовій книзі робиться запис, самі видачі грошей за якоюсь окремою відомістю можна здійснювати протягом трьох днів, а видатковий касовий ордер складається завжди в єдиному екземплярі. Також один сумарний РКО з депонованих ЗП готується для подальшої здачі до банківської системи.

    Виплати «готівки» за дорученням

    Розглянемо наступну ситуацію — співробітник захворів, а гроші потрібні навіть більше, ніж зазвичай: отримати ЗП здатні родичі, якщо у них відповідно буде оформлена довіреність.

    Бухгалтер, який сприяють тому, щоб зарплата «знайшла» свого законного адресата, включає текст РКО навпроти графи з ПІБ одержувача ПІБ довіреної особи, якій вручено гроші.

    Якщо при роздачі ЗП використовується видаткова відомість, то у такому разі у графі за підписом одержувача касир вставляє коментар «За довіреністю». Сама ж довіреність надалі додається касиром до відомчого «витратника» чи РКО.