отчеты по статистике, ЭЦП, Госстат, Приват24, АЦСК, ФОП, ФЛП, Fin Unlim, Единое окно подачи электронной статистики

Життя сучасної людини важко уявити без комерційного бізнесу. Незважаючи на те, що не всі українці є підприємцями, вони перебувають у тісному контакті з ними — працюють у таких організаціях, купують товари, послуги тощо. Сам по собі капіталізм важко уявити без підприємництва, оскільки воно є основою цієї економічної системи . Перед усіма представниками бізнесу стоїть одна мета – збільшення капіталу та отримання прибутку. Перешкодами для досягнення задуму є конкуренти, модернізація ринку, а ось закон — регулює всі процеси та дозволяє легально досягати «вершини». Саме тому підприємці мають вести максимально точний бухгалтерський та податковий облік. Формування звітності до органів статистики — ще один важливий аспект інформування державних установ. Щоб подавати документацію коректно та своєчасно, необхідно мати певний багаж знань та досвіду. У цьому й допомагають фахівці компанії Fin Unlim. Звітність такого типу передбачає інформування національних органів нагляду про масові соціальні, економічні, демографічні та екологічні явища.

Статистична звітність в Україні: особливості

Завдяки цим паперам держава має уявлення про всі вищевикладені фактори, про зміни, що відбуваються в них. Кожен суб’єкт господарювання має подавати такі звіти навіть ФОП (ФОП), що закріплено в ЗУ «Про державну статистику».

Також важливо розуміти, хто такі респонденти статистичного спостереження:

  • юридичні особи;
  • відокремлені підрозділи юрособ на території України та за кордоном;
  • фізичні особи.

Державна служба статистики України визначає цей перелік, а також список звітності, що подається. Законом закріплено обов’язок підприємців подавати достовірні дані: навіть ті, які мають обмежений доступ і, безперечно, — відомості бухобліку.

Бізнесмен або підприємець не тільки зобов’язаний надавати інформацію своєчасно, а й безкоштовно, і відповідно до всіх нормативів і вимог.

Досить складно самостійно стежити за законодавчими змінами та вести документацію правильно без належної освіти, знань та досвіду – тому рекомендуємо звернутися до професіоналів компанії Fin Unlim. Експерти безперервно стежать за нововведеннями та гарантовано коректно подадуть необхідні папери до держструктур.

Форма зворотнього зв'язку

Добре поінформований про наші широкі можливості менеджер охоче відповість на всі питання, що Вас цікавлять — лаконічно і змістовно!

Окрім телефонної консультації доступне оформлення заявки на послугу в електронному вигляді.

    Як надається статистична звітність?

    Технології невблаганно крокують уперед, тому модернізуються всі сфери життєдіяльності людини, зокрема й ухвалення документів державними органами. Респонденти подають відомості у двох форматах: у реальному просторі – на папері; і у віртуальному – в електронному вигляді. Для того, щоб подавати звіти другим способом, потрібний кваліфікований електронний цифровий підпис (ЄЦП). Отримати її можна у спеціальному органі — акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК). Він надає ЕЦП разом з одночасною поставкою захищених носіїв ключової інформації або з використанням власних носіїв заявника типу USB-флеш-накопичувач.

    Держстат подбав також про перелік даних, які підприємцю нескладно подавати в електронному вигляді. Станом на сьогодні можна подати дев’яносто три форми: знайти їх та ознайомитися з цими формами пропонується на офіційному сайті Державної служби статистики. Зазначимо, що у 2019 році таких форм було трохи менше – вісімдесят дев’ять, тобто слід зробити висновок, що в уряді працюють над збільшенням їхньої кількості.

    Цифровізація значно спрощує ведення справ не лише самим держслужбовцям, а й респондентам, тобто представникам бізнесу, кожен із яких обирає зручний спосіб подання звітності. Цілком допустимо формувати статистичні звіти в 1С; через ПЗ (програмне забезпечення) M.E.Doc; Приват24 для бізнесу, Арт-Звіт Плюс, REPORT та багато інших. Кожне з перерахованих вище програм дозволяє накладати електронні цифрові підписи АЦСК. Вхід до електронного кабінету платника податків виконується на сайті Держстату із застосуванням фактично будь-якої з ЕЦП.

    Які існують нюанси?

    Щоб розуміти, коли подавати статистичну звітність, важливо знати, що вона не є стабільно щорічною. Фахівці повідомляють, що деякі форми подаються раз на два, чотири роки. Держстат також зрідка вносить зміни, тому рекомендується користуватися підказкою — календарем на офіційній сторінці Держстату.

    Але загалом звітність буває трьох типів:

    • місячна;
    • квартальна;
    • річна.

    Але на цьому все не закінчується. Щодо сфери економічного та соціального процесу виділяються різні папери. Так, якщо розглядати нішу ринку праці, а точніше такі явища, як оплата праці та соціально-трудові відносини, то статзвітність праці складається з трьох форм.

    Залишилися питання? Зв'яжіться з нами

    Порядок подання електронної звітності до органів державної статистики

    Підкреслимо, що й респондент подає відомості у електронному форматі, йому немає потреби повторно подавати їх у паперовому вигляді. Важливо дотримуватися не лише положень законодавства, а й користуватися автоматизованою системою для статистичної та фінансової звітності — це Єдине вікно подання електронної звітності. Кожен поданий звіт має дату – це та дата, яка зафіксована на першій квитанції після отримання повідомлення про прийняття електронного звіту до обробки. З того моменту вони є оригіналами та мають юридичну силу.

    Фахівці також наголошують, що набули чинності зміни у порядку обміну електронними документами, де передбачається запровадження нових форм:

    • заяву про приєднання до договору;
    • відомості про надання даних щодо ЕЦП;
    • заяву про зупинення дії договору про визнання електронних паперів;
    • повідомлення про зупинення дії договору про визнання електронних документів.

    Зазначимо, що договір про визнання електронних документів вважається дійсним, якщо його складено до 15 листопада 2017 року.

    Чому українські підприємці довіряють саме нам?

    Фахівці компанії «Фінанси без кордонів» – справжні майстри своєї справи. Вони грамотно та якісно ведуть бухгалтерський та фінансовий облік, їм достеменно відомо, які існують податки та обов’язкові відрахування до скарбниці, у тому числі Єдиний соціальний внесок до Пенсійного Фонду України.

    Наші співробітники охоче допоможуть бізнесменові будь-якого масштабу перестати побоюватися національних структур, які здійснюють фінансовий нагляд, та дозволять спокійно спати ночами.

    Якщо необхідно виправлення статистичної звітності, у разі виявлення помилки, слід також довірити цю важливу задачу професіоналам, оскільки вони мають знання інструкцій з ліквідації проблеми та мінімізують ризик санкцій проти підприємця з боку державних органів.